Świat bębnów to blog poświęcony parkusjonaliom. Od bębnów, przez perkusję do marakasów.
Monday December 10th 2018

Co warto wiedzieć o tamburynie?

Z pewnością większość ludzi instrumenty perkusyjne kojarzy z hałaśliwymi talerzami i ogromnymi bębnami. Jednakże, do tej grupy instrumentów należy również między innymi tamburyn. Jest to bardzo niepozorny instrument, który ma jednak ogromne możliwości.

Tamburyn – różnorodność dźwięków.

Zastosowanie tamburynu jest dziś bardzo szerokie z racji tego, że można z niego wydobywać różnorodne dźwięki. Są więc one odpowiednie w przypadku orkiestry, ale też muzyki tanecznej czy opery.

Podstawowe dźwięki z tamburyna jak ten z DrumCenter.pl jest w stanie wydobyć w zasadzie każdy. Pozornie wydaje się, że gra na tym instrumencie jest bardzo prosta. Wystarczy uderzać w membranę, bądź też potrząsać rytmicznie całym instrumentem. Jednakże, profesjonalna gra jest o wiele trudniejsza. Potrzebne są lata nauki, aby być w stanie wydobywać skomplikowane dźwięki z tamburyna. Odpowiednie zsynchronizowanie gry metalowych blaszek i skórzanej membrany to nie lada umiejętność.

Jak wygląda tamburyn?

Wydaje się, że każdy widział kiedyś ten instrument. Bardzo popularne są zabawki przypominające tamburyn. Są one zwykle plastikowe i posiadają imitację membrany. Prawdziwy instrument natomiast może być wykonany z drewna, bądź też z metalu. Nieodłącznym elementem instrumentu są blaszki metalowe,. To właśnie one zdają się odpowiadać za niepowtarzalne dźwięki wydobywane z tamburyna. Trzeba jednak również docenić membranę, która także daje muzykowi wiele możliwości, o ile tylko do jej stworzenia wykorzystano wystarczająco dobrą skórę lub jej zamiennik.

More from category

Wykorzystaj umiejętność gry na perkusji

Nauka gry na instrumencie muzycznym jest świetnym pomysłem. Naukowcy udowodnili, że wpływa ona pozytywnie na [Read More]

Strojenie djembe
Strojenie djembe

Djembe to niezwykle popularny instrument perkusyjny, który pochodzi z Zachodniej Afryki. Obecnie stosowany jest na [Read More]

Mało znane instrumenty perkusyjne
Mało znane instrumenty perkusyjne

  Zwykle instrumenty perkusyjne tworzą jasne i proste skojarzenia. Zwykle kojarzona jest z nimi perkusja – [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives