Świat bębnów to blog poświęcony parkusjonaliom. Od bębnów, przez perkusję do marakasów.
Monday December 10th 2018

Niebezpieczeństwa czyhające na muzyków

Niektórzy rodzice nie pozwalają swoim dzieciom na grę na perkusji, bojąc się o ich zdrowie. Również dorośli często nie podejmują się realizacji marzenia, jakim jest nauka gry na perkusji, gdyż boją się o swój słuch oraz o swoje ręce. Jednakże, gra na perkusji nie musi wcale być niebezpieczna, jeśli zachowa się odpowiedni rozsądek.

Słuchawki wygłuszające – ochrona słuchu

Rzeczywiście, hałas spowodowany grą na perkusji może być ogromny. Ma on tak duże natężenie, że może w krótkim czasie zniszczyć doszczętnie słuch. Jednakże, nie zrobi tego, jeśli zakłada się słuchawki wygłuszające(koniecznie sprawdź). Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby był one szczelne. Najlepiej dokonać zakupu słuchawek wygłuszających w profesjonalnym sklepie od znanego producenta. Chodzi o to, aby uzyskać pewność co do ich jakości.sluchawki wygluszajace

Uszy to nie wszystko

Niestety, nie tylko uszy są zagrożone regularną grą na perkusji. Muzycy, którzy zawodowo grają na tym instrumencie mają często również mocno zniszczone dłonie. Zagrożenie z tego wynikające jest duże, gdyż nie chodzi wcale tylko o względy estetyczne. Uszkodzenie dłoni może być bowiem bardzo duże.

Rozwiązaniem problemu w tym wypadku są rękawiczki. W przeciwieństwie do słuchawek wygłuszających, rękawiczek nie trzeba zakładać przy każdej okazji. Wydaje się to jednak absolutnie konieczne, jeśli planuje się nieco dłuższą grę na perkusji. Ponadto, można sobie również pomóc poprzez przyklejenie na palcach profesjonalnych plastrów. Ich zadaniem, podobnie jak rękawic, jest ochrona skóry dłoni.

Pages

Interesting Sites

    Archives